A póthajak és parókák összeállítása egy komplex folyamat

póthajak és parókák összeállítása főkép
A póthajak és parókák népszerűsége az utóbbi években jelentősen megnőtt a divat-, filmipar és egyéni igényeknek köszönhetően.

A póthajak és parókák népszerűsége az utóbbi években jelentősen megnőtt a divat-, filmipar és egyéni igényeknek köszönhetően. A vendéghajakkal azonban nemcsak a külsőnket tudjuk gyorsan megváltoztatni, de ezek sokat segítenek azoknak is, akik hajhullással vagy hajritkulással küzdenek.

Azonban ahhoz, hogy a póthajak és parókák természetesnek és esztétikusnak tűnjenek, rendkívül gondos és precíz munkafolyamaton szükséges átesniük. Ebben a cikkben az elkészítési technikák módszereiben merülünk el részletesebben.

A póthajak és parókák összeállítása: technikák

A póthajak és parókák összeállítása egy gondos és több lépésből álló folyamat, különösen természetes hajak esetén. A folyamat a haj kiválasztásával és gyűjtésével kezdődik, majd a tisztítás és feldolgozás procedúrája után rögzítéssel, és a frizura kialakításával végződik. A cél mindig az, hogy a végeredmény természetes, tartós, valamint személyre szabott legyen.


Miért a 100% emberi haj a legnépszerűbb?

Sokan azért vonzódnak a valódi hajból készült parókákhoz, póthajakhoz, mert azok valósághűen néznek ki, és mert közel állnak a saját hajuk egyedi textúrájához, színéhez és minőségéhez.

Nem véletlenül az emberi hajból készült parókák nyújtják a legtermészetesebb és leghitelesebb érzetet. És mivel emberi hajról van szó, ugyanúgy göndöríthetők, kiegyenesíthetők vagy festhetők, mint a saját hajunk.

Miként rögzítik a hajszálakat a paróka vagy póthaj alaphoz?

A parókák és póthajak hajszálait kézi vagy gépi csomózási, tresszelési technikával rögzítik az alaphoz, ami lehet például csipke/háló, monofilament, szövet vagy más speciális anyag. 

Kézi tresszelés

E során a hajszálakat egyenként, kézzel rögzítik a paróka vagy póthaj alapjához. A technika rendkívül időigényes, de eredménye egy rendkívül természetes megjelenésű és esésű vendéghaj. Az egyedi csomózási technikák lehetővé teszik, hogy a hajszálak a természetes haj növekedési irányával megegyezően legyenek rögzítve, így a haj természetesebb hatást kelt.

Lássuk milyen technikák léteznek:

  1. Egyes csomó

Minden egyes hajszálat egyenként csomóznak az alaphoz. Ez a módszer természetes megjelenést biztosít, mivel a hajszálak szabadon mozoghatnak.

  1. Dupla csomó

Két hajszálat egy csomóval rögzítenek az alaphoz, ami erősebb és tartósabb kötést biztosít. Bár a csomók valamivel nagyobbak és láthatóbbak lehetnek, erősebb kötést eredményeznek.

  1. Fehérített csomók

A csomókat egy fehérítési folyamatnak vetik alá, hogy kevésbé láthatók legyenek. Ez különösen hasznos a csipkealapú parókáknál, mivel a csomók kevésbé tűnnek ki a fejbőrön.

  1. V-hurokolás

A hajszálakat V-alakú hurokkal rögzítik az alaphoz csomó nélkül. Ez a technika különösen természetes megjelenést biztosít, mivel nincs csomó, ami látható lenne.

  1. Selyem alap

A hajszálakat egy selyem alapréteghez rögzítik, amely a csomókat teljesen elrejti. A hajszálakat egy selyem réteg és egy csipke réteg közé helyezik, így a csomók nem láthatók.

Milyen különféle alapokra helyezik a hajszálakat?

Lace front: Az elülső része finom csipkéből készül, amely szinte láthatatlan, így a hajvonal természetesnek tűnik.

Full lace: Az egész paróka hálóból/csipkéből készül, ami lehetővé teszi a teljes rugalmasságot a frizura kialakításában.

Monofilament: Egy speciális anyag, amely szellőzik és természetes megjelenést kölcsönöz, mivel a hajszálak egyenként vannak rögzítve egy átlátszó alaphoz.

Gépi tresszelés

A gépi tresszelés egy gyorsabb és gazdaságosabb módszer, ahol a hajszálakat géppel rögzítik az alaphoz. Bár ez a technika kevésbé természetes megjelenést biztosít, mint a kézi csomózás, nagy mennyiségű haj feldolgozását teszi lehetővé rövidebb idő alatt. 


A parókák és póthajak legelterjedtebb rögzítési módszerei

Függetlenül attól, hogy a kiegészítők kézi vagy gépi tresszeléssel készültek, rögzítésük történhet ugyanazokkal a tecnikákkal:

Paróka esetén

Parókasapka 

Kézi és gépi tresszeléssel készült parókák egyaránt rögzíthetők parókasapkához, amely kényelmes és könnyen használható.

Ragasztás

Különösen hálós parókáknál alkalmazható, függetlenül attól, hogy kézi vagy gépi csomózással készült-e a paróka. A ragasztó erős és tartós rögzítést biztosít.

Fésűk vagy csatok

Minden típusú parókához alkalmazhatók, beleértve a kézi és gépi csomózással készült parókákat is. Gyors és egyszerű rögzítést biztosít a csatoknak köszönhetően.

Póthaj esetén

Varrott hajhosszabbítás 

Kézi és gépi tresszeléssel készült póthajak rögzítése egyaránt történhet varással. Legelőször a természetes hajat fonatokba rendezik, majd a póthajakat varrással rögzítik.

Clip-in hajhosszabbítás 

Kézi és gépi csomózással készült hajszalagok is alkalmasak clip-in hajhosszabbításokhoz, amelyek gyorsan felhelyezhetők és eltávolíthatók.

Tape-in hajhosszabbítás 

Ez esetben a póthajakat ragasztószalaggal rögzítik a természetes hajhoz.

Keratin ragasztás 

Mind kézi, mind gépi csomózással készült hajak alkalmasak keratin ragasztásra, ahol a póthajak végeit keratin alapú ragasztóval látják el, majd hő segítségével rögzítik.

Mikrogyűrűs technika 

Mikrogyűrűs technika során a póthajakat kis gyűrűk segítségével rögzítik a természetes hajhoz.


A póthajak és parókák összeállítása során a tresszelés technikája alapvetően meghatározza azok természetességét és tartósságát. A finom, egyenként csomózott hajszálak természetes megjelenést és kényelmet biztosítanak, míg a gépi csomózás gyors és költséghatékony megoldást kínál. 

Bejegyzés megosztása

Korábbi cikkjeink