Hajdúsítás otthon? Igen, lehetséges!

Hajdúsítás otthon? Igen, lehetséges!
A hajdúsítás szerencsére nem egy elérhetetlen vágy, sőt otthoni praktikákkal is sokat tehetünk azért, hogy sűrűbb haj koronázza fejünket. Az igényeknek köszönhetően pedig számos hajdúsító termék érhető el a piacon, samponok, hajmaszkok, hajhabok vagy étrend-kiegészítők formájában.

A hajdúsítás szerencsére nem egy elérhetetlen vágy, sőt otthoni praktikákkal is sokat tehetünk azért, hogy sűrűbb haj koronázza fejünket. Az igényeknek köszönhetően pedig számos hajdúsító termék érhető el a piacon, samponok, hajmaszkok, hajhabok vagy étrend-kiegészítők formájában.

Az alábbiakban megosztjuk veletek az otthoni hajdúsítás legjobb módszereit.

Hajdúsítás anélkül, hogy szalonba mennénk

Hajdúsítás esetén kézenfekvő, hogy szeretnénk olyan professzionálisnak tűnő hajat elérni, amelyet a hajsampon reklámokban szereplő modellek dobálnak. A hajuk irigylésre méltóan fényes, dús és egészségesnek tűnő.

Megfelelő termékekkel és technikákkal azonban otthon is elérhetjük, hogy hajunk sűrűbbnek látszódjon.

Mitől veszíthet hajunk a sűrűségéből?

Mielőtt részletesebben is kitérnénk a hajdúsítás praktikáira, érdemes áttekinteni, hogy a hajsűrűséget milyen tényezők befolyásolják.

Genetika: A haj sűrűségéért és dússágáért legnagyobb mértékben a genetikai örökségünk felel. Ez befolyásolja a hajszálak vastagságát, számát és növekedési ciklusát, és emiatt fordul elő, hogy egyes emberek hajhagymái több és vastagabb hajszálat termelnek.

Életmód és táplálkozás: A vékony vagy kevés haj annak is lehet a jele, hogy a szervezet nem jut elég vitaminhoz vagy ásványi anyaghoz.

Hormonális változások: A hajszálak elvékonyodása vagy ritkulása jellemző tünete lehet, például az alul- vagy túlműködő pajzsmirigynek, a PCOS-nak, de az androgén hormonok és a terhesség is befolyásolhatja a haj mennyiségét.

Stressz: A stressz hatására a szervezet túl sok kortizolt termel, amely károsíthatja a hajhagymákat, és beleavatkozhat a haj növekedésének ciklusába.

Életkor: Az életkor előrehaladtával általában csökken a haj sűrűsége és dússága. Az öregedés folyamán lerövidülhet a hajszálak növekedési ciklusa, és csökkenhet a hajhagymák aktivitása.

7 tipp az otthoni hajdúsításhoz

Sajnos nem mindannyian születünk a Disney hercegnőkhöz hasonló dús hajkoronával, így különböző trükkökhöz kell folyamodnunk.

Többféle módszer és termék áll ehhez a rendelkezésünkre, de nézzük, melyek azok, amelyekkel a magunknak végzett hajdúsítás is sikeres lehet.

Hajápoló szerek

Elsősorban olyan kíméletes sampont válasszunk, amely nem vonja el hajunkból a nedvességet, és természetes hatóanyagokat tartalmaz. Hajmosás után vigyünk fel a hajvégekre hajkondicionálót, hogy megelőzzük töredezésüket.

Az éjszakai hajmaszkok, szérumok szintén segítenek a haj megerősítésében, mivel mélyen be tudnak hatolni a haj rétegeibe. Érdemes olyan termékeket használni, amelyek keratint is tartalmaznak.

Volumennövelő termékek

Léteznek speciális formulájú volumennövelő samponok, hajformázó habok és sprayk, amelyek látszólag nagyobb textúrát, térfogatot adnak a hajnak. A hajdúsítás hajtőemelő készítményekkel is történhet, ezeket célzottan a hajtövek közelében kell alkalmazni, így segítenek a lelapuló hajat megemelni és dúsabbá tenni.

Természetes olajok

A hajdúsítás otthoni megoldásaiból a természetes olajok sem hiányozhatnak. Ezek különböző értékes tápanyagokkal javítják a haj szerkezetét.

Ricinusolaj: A ricinusolaj gazdag E-vitaminban, amely elengedhetetlen a haj egészségéért és növekedését. Hajdúsítás érdekében heti egyszer vagy kétszer masszírozzuk a fejbőrbe, hagyjuk 30-60 percig hatni, majd mossuk le.

Olívaolaj: Az olívaolaj nagy mennyiségben tartalmaz omega-3 zsírsavat, amelyek nemcsak simává és fényessé teszik a hajat, de elősegítik annak növekedését is. Használjuk ugyanúgy, ahogyan a ricinusolajat, sőt a kettőt egymással vagy más olajokkal (kókuszolaj, mandulaolaj, rozmaringolaj) is összekeverhetjük.

Egészséges táplálkozás, vitaminok

A hajdúsítás sikeréhez az egészséges táplálkozás elengedhetetlen. Számos vitamint, fehérjét és zsírokat tartalmazó étrend segíthet a vékonyodó vagy vékonyszálú haj megvastagításában. Fogyasszunk minél több lazacot, tojást, görög joghurtot, avokádót, mandulát és más dióféléket.

A fő tápanyagok bevitelénél a biotin, a szilícium-dioxid, a vas, a cink, valamint a B-vitaminok megfelelő mennyiségére kell ügyelni. Ezek a tápanyagok együttesen játszanak fontos szerepet a keratin és más strukturális fehérje felépítésében.

Póthaj vagy paróka

A parókák vagy póthajak a gyors hajdúsítás nagyszerű lehetőségei, amelyekkel szinte azonnal érhetünk el látványos hatást. A póthajak és parókák felhelyezése és eltávolítása viszonylag egyszerű, és különböző stílusokban, hosszban és színben kaphatók.

Hajformázás

Ha a hajdúsítás a célunk, érdemes a hajformázási lehetőségeket is átgondolni. Minimalizáljuk a hajsütővas és hajvasaló használatát, mert ezektől elvékonyodhatnak a hajszálak. A durva kémiai kezelések, vagy gyakori hajfestés pedig a hajhagymákat is károsíthatja.

Ha a hajunkat sokat hordjuk szorosan lófarokban vagy kontyban, az idővel hajhulláshoz vezethet. A hajdúsítás egyik legegyszerűbb formája, ha mosás után hajunkat fejjel lefelé szárítjuk meg, és ha visszafordítjuk a fejünket, a hajtöveket nem fésüljük át.

Fejbőrmasszázs

A masszázs köztudottan vérbőséget okoz, fokozza a véráramlást, a fejbőrben pedig ezáltal segíti az egészséges hajszálak termelődését. Ezen kívül magát a szőrtüszőt is megnyújthatja, így a fejbőr stimulálásával a hajdúsítás még eredményesebbé tehető.

Samponozás közben vagy előtte, ujjbegyeinkkel vagy valamilyen fejbőrmasszírozó eszközzel gyengéd körkörös mozdulatokkal masszírozzuk át a fejbőrt.

Bár genetikánk miatt a haj szerkezetét nem tudjuk módosítani, ettől függetlenül a hajdúsítás alternatív lehetőségeivel is látványos eredményeket érhetünk el. A hajápoláshoz válasszunk kíméletes és lehetőleg tápanyagokban gazdag termékeket, és kerüljük a haj szerkezetét roncsoló hajformázó eszközöket.

Próbáljunk ki különböző volumennövelő termékeket, vagy póthajakat, amelyektől még teltebbnek tűnhet a frizuránk. Hajunkat azonban ne csak külsőleg ápoljuk, a hajdúsítás tápláló étrenddel és fejbőrmasszázzsal is fokozható.

Bejegyzés megosztása

Korábbi cikkjeink